مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی - شعبه اهواز
جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشجو چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰

رئیس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته این مرکز برای ترم بهمن‌ماه ۹۷ را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، دکتر علی اثنی‌عشری با اشاره به آغاز ثبت‌نام از متقاضیان برای پذیرش بدون کنکور دوره‌های کاردانی و کارشناسی مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان از امروز، یکم بهمن‌ماه اظهار کرد: پذیرش تکمیل‌ظرفیت دانشجو برای ترم بهمن‌ماه در ۹ رشته کاردانی و ۷ رشته کارشناسی ناپیوسته انجام می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام از متقاضیان از طریق مراجعه حضوری و با ارائه مدارک لازم شامل ۶ قطعه عکس ۳ در ۴، اصل مدرک دیپلم، مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی و برای شاغلین گواهی اشتغال به کار و یا حکم کارگزینی و همچنین مدرک نشان‌دهنده وضعیت نظام وظیفه (برای داوطلبان مرد) برای دوره‌های کاردانی خواهد بود؛ همچنین ثبت‌نام از متقاضیان پذیرش در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته از ۱۶ تا ۲۳ بهمن‌ماه به همین ترتیب انجام خواهد شد که این افراد لازم است هنگام ثبت‌نام مدرک کاردانی ناپیوسته خود را ارائه دهند.

رئیس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان درخصوص دوره‌های کاردانی این مرکز برای پذیرش بهمن، اظهار داشت: رشته‌های “شبکه‌های کامپیوتری”، “اینترنت و شبکه‌های گسترده”، “سیستم‌های کامپیوتری”، “برنامه‌سازی کامپیوتری”، “شیمی صنعتی”، “حقوق ثبتی”، “حقوق گرایش شورای حل اختلاف”، “تربیت مربی پیش از دبستان” و “حسابرسی” در مقطع کاردانی پذیرش خواهند داشت.

اثنی‌عشری همچنین درباره رشته‌های فعال مرکز در مقطع کارشناسی برای پذیرش بدون کنکور بهمن‌ماه گفت: پذیرش در هفت رشته “حسابداری مالی”، “حسابرسی”، “حقوق ثبتی”، “مهندسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت اطلاعات”، “مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات”، “مهندسی شبکه‌های کامپیوتر” و “مهندسی صنایع شیمیایی” انجام می‌شود.

وی در خصوص لزوم داشتن مدرک مرتبط برای پذیرش در دوره‌های کاردانی و کارشناسی این مرکز، تصریح کرد: محدودیتی در نوع دیپلم وجود ندارد؛ همچنین در خصوص دوره‌های کارشناسی نیز مرتبط‌بودن مدرک کاردانی لازم نیست؛ اما کلیه متقاضیان باید تا ۳۰ بهمن ۹۷ از مقطع قبلی فارغ‌التحصیل شده باشند. همچنین محدودیت معدل نیز برای متقاضیان وجود ندارد و افرادی که ثبت‌نام خود را انجام دهند می‌توانند تا زمان اعلام نتایج قطعی از سوی سازمان سنجش، به‌صورت مشروط سر کلاس‌ها حاضر شوند.

رئیس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان این‌که این مرکز اولین و قدیمی‌ترین مرکز علمی‌کاربردی استان با ۲۰ سال قدمت است، خاطرنشان کرد: این مرکز آموزش عالی در سال ۷۷ با دو رشته کاردانی کامپیوتر و ظرفیت ۷۰ نفر راه‌اندازی شد و در حال حاضر با حدود ۲ هزار دانشجو و ۲۲ رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در حال فعالیت است؛ همچنین تاکنون بیش از چهار هزار دانشجو از این مرکز دانش‌آموخته شده‌اند.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
 
قابل توجه دانشجويان محترم چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰

قابل توجه دانشجويان محترم

كارت ورود به جلسات امتحان در دسترس مي باشد.

جهت دريافت كارت مذكور به صفحه كاربري خود در سامانه هم آوا (از قسمت دسترسي - دريافت كارت ورود به جلسات) مراجعه فرماييد.

1) جهت پرينت كارت مذكور؛ انجام ارزشيابي مدرسان و پرداخت شهريه الزامي است.

2) با توجه به لزوم انجام ارزشيابي اساتيد توسط شخص دانشجو؛ از مراجعه به واحد آموزش جهت دريافت كارت ورود به جلسات خودداري فرماييد.

3) همراه داشتن کارت شرکت در جلسه امتحان و کارت معتبر دانشجویی در تمام جلسات امتحان الزامي است.

بازه شروع امتحانات از تاریخ ۹۷/۱۰/۲۲ تا ۹۷/۱۱/۶ میباشد.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
 
متن مصاحبه دکتر اثنی عشری چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰

متن مصاحبه دکتر اثنی عشری،رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان با خبرگزار ی ایسنا:

مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان در جمع برترین مراکز کشور/ایجاد رشته طراحی برنامه‌های کاربردی موبایل در انتظار مجوز

 

رییس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان اینکه این مرکز در جمع 17 مرکز علمی کاربردی برتر کشور قرار گرفته است، دستاوردهای این مرکز را تشریح کرد.

 

علی اثنی‌عشری در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی از سال 1377 با دو رشته کاردانی در حوزه کامپیوتر شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر که در بیستمین سال تاسیس این مرکز هستیم، حدود 22 رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در این مرکز وجود دارد.

وی افزود: در سال 77 کار خود را با 70 دانشجو شروع کردیم اما در حال حاضر حدود 2 هزار دانشجو در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در حال تحصیل هستند و بالغ بر چهار هزار نفر نیز از این مرکز فارغ‌التحصیل شده‌اند. گروه‌های آموزشی مختلفی مانند گروه حسابداری، حقوق، شیمی، زبان، کامپیوتر و ITدر جهاددانشگاهی وجود دارند و در سال‌های 96 و 97 نیز دو گروه دیگر به گروه‌های آموزشی این مرکز اضافه شدند و ما در رشته‌های علوم تربیتی وارد شدیم. در حوزه پزشکی نیز در سال 96 در رشته کاردانی تجهیزات پزشکی اتاق عمل در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی پذیرش دانشجو داشتیم. با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان، برنامه داریم که این رشته را گسترش دهیم.

رییس مرکز علمی کاربردی جهادانشگاهی خوزستان درخصوص میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی، گفت: دهم دی‌ماه، دکتر امید، رییس دانشگاه علمی کاربردی به اهواز آمدند؛ براساس آماری که ارائه دادند، حدود 75 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در کشور شاغل هستند. برخلاف دانشگاه‌های نظری افرادی که وارد دانشگاه علمی کاربردی می‌شوند اغلب شاغل هستند و شرایط سنی دانشجویان ما نیز با دانشجویان دانشگاه‌های نظری متفاوت است. براساس آمار ما بیش از نیمی از دانشجویان ما شاغل هستند.

اثنی‌عشری تصریح کرد: مزیت علمی کاربردی نسبت به دانشگاه‌های دیگر این است که از همان ترم اول دانشجویان با دروس کاربینی با محیط کار آشنا می‌شوند. در این دروس دانشجو باید محیط کار و شرایط آن را ببیند و با محیط آشنا شود. در ترم‌های دوم و چهارم نیز دانشجویان ما دروس کارورزی را باید بگذرانند. این درس‌ها تا حدی دانشجو را با محیط صنعت مرتبط می‌کند تا در زمان فارغ‌التحصیلی در این زمینه موفق باشند.

راه‌اندازی مرکز نوآوری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

وی درباره راه‌اندازی مراکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی گفت: در مراکز نوآوری ایده‌های مختلف دانشجویان بررسی می‌شود. در این مراکز ایده پردازی انجام می‌شود و تسهیلات مناسبی نیز برای تجاری سازی ایده‌ها در نظر گرفته شده است که این مساله در دانشگاه علمی کاربردی بسیار نوپا است. تلاش می‌کنیم دانشجویان از این طریق بتوانند وارد بازار کار شوند. در حال حاضر در تلاش هستیم تا با فراهم کردن شرایط مناسب، مجوز یک مرکز نوآوری در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی را تا ابتدای سال 98 داشته باشیم. این مراکز به دانشجویانی که ایده‌هایی را در ذهن دارند بسیار کمک می‌کند.

رییس مرکز علمی کاربردی جهادانشگاهی خوزستان تصریح کرد: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در سال 96 در حوزه فرهنگی به عنوان مرکز نمونه استان معرفی شد. در سال 96 ما در حوزه انجمن‌های علمی دانشجویی، دبیرخانه علمی دانشجویی خوزستان را برعهده داشتیم.

اثنی‌عشری گفت: سال 97 دانشگاه علمی کاربردی کشور برای اولین بار در راستای کیفیت بخشی و بهبود مراکز علمی کاربردی، سطح بندی و ارزیابی مراکز علمی کاربردی را در دستور کار قرار داد. حدود یک هزار و 100 مرکز علمی کاربردی در کشور وجود داشتند که از این مراکز حدود 600 مرکز در ارزیابی و سطح بندی شرکت کردند. سطح بندی مراکز در سه مرحله انجام شد؛ مرحله اول خود اظهاری بود که در این مرحله، مراکز علمی کاربردی مدارک و مستندات لازم را در سایت آپلود کردند. مرحله دوم، راستی آزمایی این اطلاعات توسط واحدهای استانی بود. مرحله سوم تایید توسط دانشگاه علمی کاربردی کشور بود. این کار در تیرماه انجام شد.

مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی جزو 17 مرکز علمی کاربردی برتر کشور

وی افزود: در نهایت مراکز از سطح دو تا چهار تقسیم بندی شدند. 17 مرکز علمی کاربردی در بالاترین سطح قرار گرفتند که مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان نیز در بین این مراکز بود. 66 مرکز در سطح چهار قرار گرفتند. این سطح بندی قرار است هر سال انجام شود.

رییس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان درباره فعالیت‌های فرهنگی در مراکز علمی کاربردی گفت: ضعفی که دانشگاه علمی کاربردی در این زمینه دارد، پراکندگی مراکز است.

این تا حدی تجمع دانشجویان در کنار یکدیگر را سخت می‌کند. مساله دیگر نیز قشر متفاوتی هستند که وارد مراکز ما می‌شوند؛ سن دانشجویان مراکز علمی کاربردی متفاوت است و این افراد اغلب شاغل هستند. این عوامل تا حدی دانشجوهای ما را از فضای مشارکت فرهنگی دور می‌کند.

اثنی‌عشری افزود: در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی همکاری ما با موسسه جهاددانشگاهی امتیاز مثبتی برای ما ایجاد کرده است. طبق مجوزی که دانشگاه به ما داد، اولین دوره متمرکز اعزام دانشجویان به مشهد توسط ما انجام شد. بهمن‌ماه نیز دومین اردوی متمرکز توسط ما برگزار می‌شود. در ارزیابی که جهاد دانشگاهی در برنامه ششم توسعه انجام داد، مشخص شد رضایت خوبی از مرکز علمی کاربردی وجود دارد. ما بیشترین جمعیت دانشجویی استان را داریم.

 وی درخصوص گسترش رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی گفت: برای گسترش رشته‌های دانشگاه دو بحث مطرح است؛ یکی بحث ماموریت‌گرایی مراکز علمی کاربردی است که ماموریت ما نیز در حوزه کامپیوتر و ITاست. علاوه بر این امسال بخشنامه دولت موجب شد مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی، پذیرش دانشجو نداشته باشند. برخی از رشته‌های مراکز علمی کاربردی دادگستری، امور مالیاتی و بهزیستی به ما واگذار شد. ملاک مد نظر ما حفظ رشته‌های موجود است.

  رییس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان گفت: امیدواریم در سال 98 رشته کارشناسی حوزه تجهیزات پزشکی را در مرکز داشته باشیم. بهمن ماه نیز دو رشته جدید کاردانی مددکاری خانواده و کارشناسی تربیت مربی پیش دبستانی به رشته‌های ما اضافه می شوند.

  اثنی‌عشری افزود: در دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ارشد وجود ندارد. البته بحث‌هایی برای ایجاد رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد به صورت پروژه محور در مراکز دانشگاه علمی کاربردی مطرح بوده است. قرار بود این کار در سال 98 اجرایی شود اما ممکن است این کار به سال 98 نرسد.

  وی تصریح کرد: سیاست دانشگاه علمی کاربردی معتقد است که تکنسین پرور است. دانشگاه جامع علمی کاربردی در پذیرش رشته‌های دانشگاه اعتقاد دارد تناسب پذیرش در رشته‌های دانشگاهی باید رعایت شود. زمانی که می‌خواهیم در بهمن ماه پذیرش دانشجو داشته باشیم، 60 درصد افراد پذیرفته شده باید کاردانی باشند و 40 درصد کارشناسی. البته دانشگاه جامع می‌خواهد این درصدها را نیز تغییر دهد، به گونه‌ای که 70 درصد پذیرش‌ها در مقطع کاردانی و 30 درصد در مقطع کارشناسی باشند. دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به نیازهای کشور، رشته‌هایی را برنامه‌ریزی می‌کند. رشته‌های ما کاربردی و متناسب با بازار کار طراحی و تدوین می‌شوند.

 ایجاد رشته طراحی اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی موبایل در انتظار مجوز

رییس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان گفت: در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشته‌ای به نام طراحی اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی موبایل برای مقطع کاردانی را تدوین کرده‌ایم. این رشته هم‌اکنون در شورای گسترش دانشگاه علمی کاربردی کشور منتظر دریافت مجوز است. اگر این رشته تصویب شود، سال آینده در این رشته پذیرش دانشجو خواهیم داشت. رشته بسیار خوب و کاربردی است. همچنین درصورت دریافت مجوز این رشته تا یک سال هیچ مرکز دیگری نمی‌تواند در این رشته پذیرش دانشجو داشته باشد.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
 
جشن فارغ التحصیلی چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰

نخستين جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه جامع علمي كاربردي استان خوزستان

دوشنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۷

تالار اجتماعات شهرک نفت

فارغ التحصیلان یکی از تاریخ های ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ، ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ و ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ جهت ثبت نام تا روز دوشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۷ به مدیریت فرهنگی و دانشجویی مراجعه نمایند.

ظرفیت محدود بوده و اولویت با فارغ التحصیلانی است که زودتر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

  مدیریت فرهنگی و دانشجویی

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
 
برپایی آیین دانش آموختگی دانشجویان چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰

برپایی آیین دانش آموختگی دانشجویان مجتمع آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان

آیین دانش آموختگی دانشجویان مجتمع آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۹ و۲۰ آذر ماه جاری با حضور سید علیرضا علوی، رییس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان، احسان برملا، سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی، و مدیران فرهنگی و اعضای هیات علمی این مجتمع آموزش عالی برگزار شد.

در این مراسم رییس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان با اشاره به فارغ التحصیل بودن خود از مجتمع آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان،خطاب به دانش آموختگان حاضر در این مراسم گفت: باید قدر دوران شیرین دانشجویی و جوانی خود را به خوبی دانست.

وی افزود: ادامه تحصیل فرزندان از دغدغه های اصلی والدین به شمار می رود، لذا جای دارد تا فرزندان قدردان والدین خود و کسانی که به گردنشان حق دارند، باشند.علوی در ادمه سخنان خود از دانشجویان و دانش آموختگان خواست تا علاوه بر تحصیل علم در رشته تحصیلی خود به کسب مهارت لازم بپردازند تا بتوانند در آینده در زمینه اشتغال موفق تر شوند.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 7